Haberler

“Büyük Atatürk’ten Küçük Öyküler” kitabının yazarı “Süleyman Bulut” okulumuzda öğrencilerimizle bir araya geldi. Öğrencilerimizle yaptığı söyleşinin ardından onların kitaplarını da imzalayarak bizlere keyifli bir gün yaşattı.  

Öğrencilerimizle, “Bugün Bayram” şarkısına çalıştık. Ses egzersizleri ve egzersiz yapmaktaki amacımızı konuştuk. Gelecek hafta, tüm 23 Nisan şarkılarımızın tekrarını yapacağız.  

Bilimsel araştırma yöntemleri ile yaptığımız çalışmanın sonunda öğrencilerimiz, coğrafi oluşumlardan ‘’Sırt ve Vadi’’yi eğlenerek öğrendiler.

Bu hafta görsel sanatlar dersinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hazırlıkları kapsamında büyük boy “Dünya Çocukları” resimleri yaptık.

Öğrencilerimizle, 23 Nisan şarkılarımızı tekrar ettik. Müzikle ilgili çalışma ve araştırmalarımızda bilişim teknolojisinden nasıl faydalanacağımız konusunda çalışmalar yaptık. Gelecek hafta, 23 Nisan provalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca müzik, yazı ve öğeleri konusunu işleyeceğiz.

Louis Braille’nin hayatını okuduğumuz dersimizde, göremeyen insanların farklı duyularının geliştiği üzerine konuştuk. Nasıl okuyup yazdıkları ile ilgili bilgi sahibi olduk.

TOP