Ortaokul Öğretmenlerimiz

Gülay Çetinkaya

Türkçe Öğretmeni

Bolu Atatürk Lisesi’ni bitirdikten sonra Balıkesir Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. 16 yıl boyunca köklü eğitim kurumlarında öğretmenlik, eğitim koordinatörlüğü, sınav koordinatörlüğü ve yöneticilik yaptı.

Mustafa Alagöz

Matematik ve Geometri Öğretmeni

Çorum Anadolu Öğretmen Lisesi ve Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Kariyeri boyunca Türkiye’nin lider eğitim kurumlarında matematik ve geometri öğretmenliği görevlerinde bulundu. Sınav hazırlığına yönelik yayınlarda matematik ve geometri alanlarında soru yazarlığı yaptı.

İbrahim Hakkı Karakurt

Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Nevzat Ayaz Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Sakarya Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Lisans eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Halen doktora öğrencilik süreci devam eden Karakurt, 2008 yılından bu yana Türkiye’nin lider eğitim kurumlarında sosyal bilgiler öğretmenliği yaptı. Sınav hazırlığına yönelik yayınlarda sosyal bilgiler alanında soru yazarlığı yaptı.

Yusuf Bursal

Fen Bilgisi Öğretmeni

Prof. Dr. Necati Erşen Anadolu Öğretmen Lisesi’ni bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Aynı zamanda ODTÜ Biyoloji Bölümü’nde de yan dal programını tamamladı. 13 yıldır fen bilgisi öğretmeni olarak köklü eğitim kurumlarında görev almıştır.

Hilal Gündüz

Fen Bilgisi Öğretmeni

TED İstanbul Koleji Vakfı Özel Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümünden mezun olmuş, Biyoloji Öğretmenliği Formasyonunu tamamlamasının ardından 3 yıl boyunca özel bir eğitim kurumunda görev yapmıştır.

Michael Davies

İngilizce Öğretmeni

Kanada vatandaşı Michael Davies, üniversite eğitimini Ottawa Üniversitesi Beden Eğitimi bölümünde tamamlamıştır. Alqonquin College’da Kadın ve Çocukların Spor Yaşamı üzerine yüksek lisans derecesi almıştır. TEFL sertifikasına sahip olan Davis, 18 yıl boyunca Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarında İngilizce öğretmenliği ve müdür yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Basketbol koçu göreviyle de ilköğretim ve ortaöğretim seviyelerinde çeşitli başarılar kazanmıştır. Davis, İleri Nesil Okulları’nda İngilizce ve Beden Eğitimi öğretmenliği görevini üstlenecektir.

Fiorella Melissa Brun

İngilizce Öğretmeni

Virginia, ABD'de doğdu. Miami Dade College'da özel eğitim, Florida International University’de psikoloji dalında lisans dereceleri aldı. Florida'da özel okullarda akademik danışman ve lider öğretmen olarak çalıştı.TEFL ve ESOL sertifikalarına da sahip olan Brun, son yıllarda Türkiye’nin öncü kurumlarında İngilizce öğretmenliği yaptı.

Ayşegül Sezer

İngilizce Öğretmeni

Samsun Anadolu Lisesi’nde Yabancı Dil Bölümü'nden derece ile mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü’nde üniversite eğitimini tamamlamıştır. Pedagojik Formasyon eğitimini de İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden almıştır. Çeşitli kurumlarda tercüman ve İngilizce öğretmeni olarak başladığı kariyerine Eğitim Koordinatörlüğü ve Eğitim Danışmanlığı ile devam etmiştir. İngiltere’de drama akademisinde Drama Eğitmenliği eğitimini tamamlayarak İngilizce Drama dersleri ve Dil eğitiminde Drama Kullanımı workshoplarını hayata geçirmektedir.

Ece Baltacıoğlu

Fransızca Öğretmeni

Saint Benoit Fransız Lisesi'ni birincilikle bitirdikten sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü'nden dereceyle mezun olmuştur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi'nde pedagojik formasyon eğitimini tamamlayarak TED İstanbul Koleji, Saint Benoit Fransız Lisesi, Terakki Vakfı Okulları ve SEV Amerikan Koleji'nde öğretmenlik ve koordinatörlük görevlerini yürütmüştür. Yeditepe Üniversitesi'nde öğrenci koçluğu ve NLP eğitimi almıştır. Eğitimcilik görevi ile birlikte eğitim teknolojileri ve genç girişimcilik kulüp çalışmalarını aktif olarak sürdürmüştür. Öğrencileri geleceğe hazırlarken yurt dışı öğrenci değişim programları organize etmiş ve öğrencileri uluslararası sertifika sınavlarına hazırlamıştır.

Hülya Sabınlı

Almanca Öğretmeni

İlk, orta ve lise öğrenimini Almanya'da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Almanca Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Işık Lisesi, Terakki Vakfı Okulları ve İELEV Kurumları'nda 26 yıl görev yapmıştır. Öğretmenlik görevinin yanı sıra Almanya öğrenci değişim programları düzenlemiş ve öğrencileri uluslararası sertifika sınavlarına hazırlamıştır.

Soraya Flores Raez

İspanyolca Öğretmeni

Madrid, İspanya doğumlu olan Soraya Flores Raez, üniversite eğitimini Universidad Carlos III de Madrid Kütüphanecilik ve Bilgi Yönetimi bölümünde tamamlamıştır. Madrid ve Londra’da Kütüphane ve Dokümantasyon uzmanı olarak çalışmış, 2012 de Türkiye’ye taşınmıştır. Cervantes Enstitüsünde aldığı eğitimlerle İspanyolca öğretmenliği yapmaya hak kazanmış, İstanbul’da çeşitli okullarda ortaokul ve lise düzeylerinde İspanyolca öğretmenliği yapmıştır. İleri Nesil Okulları'nda İspanyolca öğretmeni olarak görev yapacaktır.

Paul Henry Zarraga

İngilizce Drama Öğretmeni

Üniversite eğitimini Leeds Üniversitesi Medya, Gazetecilik ve İletişim bölümünde tamamladıktan sonra İngiliz Edebiyatı alanında yüksek lisans yapmıştır. Daha sonra CELTA sertifikası alarak öğretmenliğe adım atmış, kendi ülkesi olan İngiltere, İspanya ve Türkiye’de öğretmenlik yaptıktan sonra İngilizce öğretimine yönelik yayıncılık sektörünün önde gelen uluslararası firmalarında eğitim danışmanı, öğretmen eğiticisi ve pazarlama ve eğitim direktörü olarak görev yapmıştır. İki yıl boyunca TRT Okul kanalında İngilizce dersleri vermiş, gerek bireysel olarak, gerekse “The Henry Brothers” adlı ikili grubu ile birçok seminere konuşmacı olarak katılmış, atölyeler düzenlemiştir. Asıl tutkusu olan drama eğitiminin öğrencilerin yabancı dil kullanabileceği doğal ortamı onlara sunması açısından son derece önemli olduğuna inanmaktadır. İngiltere ve Türkiye’de ileri düzeyde drama eğitimleri almıştır. İleri Nesil Okulları'nda İngilizce Drama öğretmeni olarak görev yapacaktır.

Baybars Coşar

Bilgisayar Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Otel İşletmeciliği ve Yöneticiliği'nden 1991 yılında mezun olduktan sonra eğitim alanı olan otelcilik sektörünün farklı alanlarında yurt dışı ve yurt içinde görev yapmıştır. 2002 Yılında Bilge Adam Bilgisayar Eğitim Merkezi'nde, Microsoft Sistem Mühendisliği ve Microsoft Veritabanı Yöneticiliği eğitimi almıştır. Aynı kurumda Microsoft System Engineer Eğitmenliği ve Microsoft Database Administrator Eğitmenliği yaparak hem eğitim sektöründe hem de bilgi işlem yönetiminde kendisine yeni bir alan açmıştır. Çeşitli okullarda ve kurumlarda Bilgi İşlem Departmanları'nda Bilgi İşlem Sorumlusu olarak görev almıştır. Ayrıca Web Master, Web ve Grafik sorumluluklarını da yürütmüştür. MCP (Microsoft Certified Professional), MCSA (Microsoft Certified System Administrator), MCSE (Microsoft Certified System Engineer), MCSE+M (Microsoft Certified System Engineer + Messaging), MCDBA (Microsoft Certified Database Administrator), MCT (Microsoft Certified Trainer), Milli Eğitim Bakanlığı Bilgisayar İşletmenliği alanlarında sertifika programlarına katılmıştır.

Özge Özcan

Uzman Psikolog / Rehber Öğretmen

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programı ile başlayıp, başarı bursu ile gitmeye hak kazandığı Mykolas Romeris University de psikoloji eğitimi ile tamamlamıştır. Ardından Galatasaray Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde yüksek lisans eğitimi almıştır. İstanbul Gelişim Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji dalında uzmanlaşmış, önde gelen eğitim kurumlarında, psikiyatri kliniklerde ve hastanelerde psikolog ve rehber öğretmen olarak görev yapmıştır. Aldığı eğitimler sonucu psikoterapistlik unvanını almıştır. Psikoloji ile ilgili yazıları akademik ortamlarda ve basında yayımlanmıştır.

Mesut Kurt

Beden Eğitimi Öğretmeni

Pertevniyal Lisesi ve sonrasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü’nden mezun oldu. Lise ve üniversite eğitimi sırasında profesyonel olarak futbol oynadı. Aynı zamanda sahip olduğu UEFA B Lisansı ile küçük yaş futbol gruplarının teknik direktörlüğünü yaptı. 25 yıldır köklü eğitim kurumlarında Beden Eğitimi Bölüm Başkanlığı, Kış ve Yaz Okulları Genel Koordinatörlüğü görevlerini üstlendi. Görev yaptığı okullara birçok branşta uluslararası, ulusal, il ve ilçe dereceleri kazandırdı.

Beyhan Taşçı

Beden Eğitimi Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Antrenörlük Bölümü’ne birincilikle girdi. Aynı zamanda Beşiktaş Kulübü’nün de ilk kadın milli sporcusu olan Taşçı, atletizimde 100 metre, 200 metre ve 400 metre yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde toplamda 38 Türkiye rekoruna sahip. Öğretmenlik kariyeri boyunca da uzun yıllar çeşitli eğitim kurumlarında beden eğitimi öğretmenliği yaptı. Ayrıca birçok kurumsal şirkette spor yöneticiliği ve kişisel koçluk görevlerini yürüttü.

Turabi Genç

Basketbol Usta Öğreticisi

Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda tamamlamıştır. Üniversite eğitiminin ardından bir çok kulüpte takım kaptanı olarak basketbol oynamış, çeşitli başarılara imza atmıştır. Basketbol takımlarında Takım kaptanlığı görevlerinin ardından çok sayıda okulda basketbol antrenörlüğü, spor eğitmenliği ve danışmanlık yapmıştır. Aynı zamanda Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde Öğretim Görevlisi olarak görev almaktadır.

Necla Esepaşa

Voleybol Antrenörü

Vakıfbank, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray voleybol kulüplerinde başarıyla görev almış, Avrupa ve Türkiye şampiyonlukları yaşamış, 150 kez milli forma giymiştir. 2 kez Avrupa en iyi libero ödülünü almaya hak kazanmıştır. 4. kademe Voleybol Antrenörü olan Necla Esenpaşa, İleri Nesil Okulları'nda voleybol öğretmeni olarak görev almaktadır.

Cenk Bahadır Kaymak

Satranç Öğretmeni

Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde tamamladıktan sonra 2011 yılında satranç antrenörlük kursuna başlamış ve Türkiye Satranç Federasyonu antrenörlerinden olmuştur. Uluslararası rating derecesi olan ELO puanına sahip bir satranç sporcusu olarak, her düzeyde mücadele eden birçok minik satranççıyı Türk satrancına kazandırmıştır. Uzun yıllardır devam ettirdiği satranç sporculuğunun yanı sıra birçok özel okulda satranç öğretmenliği yapmıştır.

Burcu Okay

Görsel Sanatlar Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nden 2002 yılında mezun oldu. 2007 yılında Urbana IL'da her yıl düzenlenen Boneyard Arts Festival'da "Featured Artist" seçildi ve bu kapsamda "Portraits From Elsewhere" adlı ilk kişisel sergisini Heartland Gallery'de açtı. İkinci kişisel sergisi "When I Close My Eyes"ı ise Hamilton Ontario'da bulunan Mixed Media Gallery'de açtı. Birçok karma sergiye katılan Okay, Dundas Valley School of Art (Hamilton/ON/Canada) ve Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumlarında görsel sanatlar öğretmeni olarak çalıştı. 

Aydan Hastürk

Müzik Öğretmeni

Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Keman Bölümü'nü bitirdikten sonra 2005 yılı itibariyle İstanbul'daki köklü eğitim kurumlarında Müzik zümre başkanı, keman ve piyano öğretmeni olarak görev almıştır. Üniversite eğitiminin yanı sıra Orff- Schulwerk eğitim sertifika programlarına katılmış, etnik müzik koro çalışmalarında solist ve korist olarak görev almış, 5.Uluslararası SANSEV Korolar Festivali'nde Koro Şefliği yapmış ve "Çalgı Eşlikli Yapıt" yorumlamada Başarı ödülü kazanmıştır.

Hasan Avcı

Din Bilgisi Öğretmeni

Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap Fars dilleri bölümünde tamamlamış ardından İstanbul Üniversitesi Yüksek İslam Enstitüsü'nde eğitim görmüştür. İstanbul Atatürk Fen Lisesi'nde ve birçok okulda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yapmıştır.

Huriye Barut

Düşünme Becerileri Usta Öğreticisi

Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nde tamamladıktan sonra 2006 - 2012 yılları arasında çeşitli okullarda sınıf öğretmenliği yapmıştır. 2012 yılına kadar sürdürdüğü sınıf öğretmenliği görevinin ardından 2018 yılına kadar da bilişsel destek ve düşünme becerileri öğretmeni olarak çalışmıştır. Beynin işleyişine yönelik bilişsel çalışmalar, yaratıcılık ve eleştirel düşünme, üstün zekalılar eğitimi ve PASS teorisi alanlarında uzmanlık eğitimleri almıştır.

TOP